Fotowoltaika przyszłością energetyki

Ekonomiczny dom to różne rozwiązania wykorzystujące naturalną energię płynącą ze Słońca. Przykładem może być instalacja fotowoltaiczna, która pozwala na uzyskanie ciepłej wody oraz prądu bez konieczności zużywania węgla. Z pewnością dla wielu osób będzie to argument przemawiający za zakupieniem odpowiedniego zestawu i zamontowaniem go na dachu własnego domu. Dodatkowym czynnikiem sprzyjającym temu jest dofinansowanie, które można uzyskać od samorządu.

panele fotowoltaiczne na dachu domu - APP Energy Kielce

 

Finansowanie inwestycji w panele fotowoltaiczne

Coraz głośniej mówi się o ogromnej potrzebie przejścia na bardziej ekologiczne źródła energii, więc Unia Europejska postanowiła w tym obszarze zainwestować w dopłaty dla właścicieli nieruchomości. Konsekwencją takiego działania jest znaczny spadek ceny za podstawowe panele fotowoltaiczne czy słoneczne. Oczywiście swoją ofertę wystosowały również firmy prywatne, które od jakiegoś czasu starają się zainteresować swoimi produktami klientów z całej Polski. Już od dawna wiadomo, że biznes w obszarze energii odnawialnych będzie strzałem w dziesiątkę, więc więksi i mniejsi przedsiębiorcy postanowili w niego wejść.

 

Energetyczna przyszłość Europy

W końcu coraz więcej właścicieli domów mieszkalnych będzie zdenerwowanych coraz wyższymi cenami za prąd, które po prostu muszą rosnąć. Unia Europejska nakłada coraz większe opłaty za zużywanie ogromnych ilości węgla i transmitowanie do powietrza wielu ton gazów, które powodują smog. A jak niebezpieczny jest on dla naszego zdrowia wszyscy doskonale wiemy... Właśnie tacy ludzie zaczną szukać alternatywnych rozwiązań swoich problemów. Domowa elektrownia słoneczna może okazać się najlepszym rozwiązaniem dla każdego, kto pragnie zaoszczędzić na swoich rachunkach.

 

Klimat w Polsce a instalacja paneli słonecznych

W naszej strefie klimatycznej śmiało można mówić o opłacalności tego typu inwestycji, ponieważ latem słońce świeci bardzo długo, a generowany w nadmiarze prąd można przesłać do zewnętrznej sieci. W ten sposób pokrywa się koszty użytkowania prądu z zewnętrznego źródła podczas dni, kiedy Słońce nie świeci w sposób wystarczający. Przykładem może być zima. Problem pojawia się także w pochmurne, jesienne dni, na przykład w listopadzie. Właśnie wtedy konieczne jest skorzystanie z prądu z elektrowni, za który tak naprawdę nie będzie trzeba płacić. Oczywiście trzeba w tym miejscu wyraźnie zaznaczyć, iż każdy dom ma nieco inne zapotrzebowanie energetyczne, co należy od razu ustalić przy montażu paneli. Trzeba zainstalować tyle paneli, by nie było większych problemów z zaopatrzeniem domu w prąd. Służą temu specjalne wyliczenia, które można skonsultować z osobami zajmującymi się dystrybucją i montowaniem paneli fotowoltaicznych. Odpowiednie przygotowanie miejsca oraz wybranie sposobu montażu także wymagają zastanowienia. Tylko przemyślane decyzje mogą pomóc w wyborze najlepszej oferty na rynku. A ofert z roku na rok jest coraz więcej, bo panele słoneczne są przyszłością.

Wróć do nas

Mamy nadzieję, że zamieszczone przez nas materiały przybliżyły Ci wiedzę na temat energii odnawialnej. Zapraszamy do regularnego odwiedzania
i czytania naszego bloga.