Skip to main content

Jak odpowiednio dobrać rolety? Najczęstsze błędy w doborze i montażu rolet

Dodaj komentarz

Rolety okienne to doskonały sposób na odizolowanie się od niepożądanego wzroku sąsiadów, czy przechodniów, którzy mogliby obserwować nasze życie przez szyby. Szeroki zasób rolet dostępnych na rynku sprawia, że wybór właściwego rozwiązania może być naprawdę trudnym wyzwaniem. Jak odpowiednio dobrać rolety? Oto przykłady najczęstszych błędów, które popełniają klienci podczas doboru i montażu rolet okiennych!

Jak samodzielnie zamontować rolety?

Przeanalizuj sposób montażu, który będzie właściwy dla Twoich okien

Poszczególne systemy okienne różnią się między sobą wymiarami, czy sposobem, w jaki otwierane bądź uchylane jest okno. Nieprzemyślana, niepoparta odpowiednią analizą decyzja może sprawić, że nie będziemy w stanie poprawnie zamontować rolety lub po jej zamontowaniu okno nie będzie poprawnie się otwierać. Proces wyboru odpowiednich rolet rozpocznijmy więc od sprawdzenia, jaki sposób montażu będzie najlepszy dla naszych okien. Tematykę, jaką jest montaż rolet, można szerzej poznać pod adresem polskierolety.pl, gdzie znajdują się porady dotyczące doboru właściwego rozwiązania.

Postaw na rodzaj tkaniny, który zaspokoi Twoje oczekiwania

Istotną częścią decyzji dotyczącej wyboru właściwych rolet jest rodzaj tkaniny, z jakiej będą one wykonane. Na rynku dostępne są rolety wykonane z materiałów, które niemalże w pełni przepuszczają światło, zatrzymując jedynie silne, męczące wzrok promienie słońca. Innym rozwiązaniem mogą być rolety termoizolacyjne, które zabezpieczą wnętrze przed przedostawaniem się promieni słonecznych, stanowiąc jednocześnie barierę przeciwko nadmiernemu nagrzewaniu się budynku. Jeszcze innym rozwiązaniem mogą być tkaniny zaciemniające, które są doskonałym wyborem do sypialni, ponieważ pozwalają odizolować się od warunków zewnętrznych, pogrążając się we śnie. Ciekawym rozwiązaniem są także rolety dzień-noc, takie jak https://polskierolety.pl/oferta/rolety-dzien-noc/, które pozwalają regulować dostęp światła w zależności od pory dnia czy indywidualnych potrzeb mieszkańców.

Montaż rolet na własną rękę?

Dokładne pomiary okna to absolutna podstawa

Zanim zamówimy rolety, dokładnie, precyzyjnie, najlepiej kilkukrotnie sprawdźmy wymiary naszych okien. W tym przypadku nie możemy podejść do tematu, wykonując pomiary „na oko”. Częstym przypadkiem jest sytuacja, w której klient podaje firmie produkującej rolety na wymiar niewłaściwe parametry. Niedługo później okazuje się, że zakup był całkowicie bezużyteczny, ponieważ montaż zbyt dużych lub za małych rolet będzie niemożliwy do wykonania.

Zamontuj rolety zgodnie z instrukcją

Tę tematykę szeroko podejmuje artykuł: Jak samodzielnie zamontować rolety wewnętrzne?, w którym dokładnie opisane są poszczególne czynności wykonywane przy montażu rolet okiennych. Decydując się na samodzielne zamontowanie rolet, koniecznie zastosuj się do instrukcji dostarczonej przez producenta. Dzięki temu unikniesz błędów czy niespodzianek, a rolety będą służyć skutecznie przez długie lata.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.