Rolety wewnętrzne, czy zewnętrzne?

W dzisiejszych czasach wiele osób rezygnuje z wieszania w domu firan. Duże płachty materiały zbierają kurz, a proces ich prania i wieszania z powrotem jest dość pracochłonny. Również żaluzje cieszą się zdecydowanie mniejszą popularnością. Głównie ze względu na walory estetyczne. W związku z powyższym, prężnie rozwija się rynek produkcji rolet, które występując w wielu rodzajach, zdobywają rzesze zwolenników. Pytanie brzmi jednak, na jakie dokładnie się zdecydować? Lepsze będą rolety wewnątrz czy na zewnątrz?

Sklep z oknami Nowy Targ

Do wyboru, do koloru

Jednym z elementów często zmienianych podczas odświeżania wystroju wnętrz są właśnie rolety. Mnogość wzorów i kolorów umożliwia dopasowanie ich do każdego stylu i każdego rodzaju zapotrzebowania. Na rynku dostępne są zarówno jednolite produkty w wybranym kolorze, jak i wiele rodzajów umożliwiających tylko częściowe zasłonienie. Osoby mieszkające na parterze z oknami od strony chodnika może zainteresować opcja zamontowania rolet, które zaciąga się od dołu, pozostawiając dostęp do światła w górnej części okna. O szerokim wyborze produktów, które zaspokoją nawet najbardziej wymagających konsumentów, świadczy bogata oferta Okno Świat - firmy z Nowego Targu, która oprócz usługi montażu drzwi i okien ma szeroki asortyment rolet wewnętrznych i zewnętrznych.

Rolety zewnętrzne

Decyzja dotycząca tego, czy lepiej zamontować wewnętrzną czy zewnętrzną roletę jest już bardziej skomplikowana. Rolety zewnętrzne wymagają bowiem specjalnego montażu, do którego potrzebne są pewne umiejętności. Stanowią również o wiele większy wydatek. Mają jednak wiele zalet. Przede wszystkim mogą pełnić funkcję warstwy termoizolacyjnej. Dzięki temu zaciągnięte w lecie, chronią wnętrze przed upałem. Z kolei zimą pozwalają zatrzymać w mieszkaniu więcej ciepła. Okazują się również doskonałą ochroną przed promieniami słonecznymi. Może to być istotne dla osób, które często są w danym pomieszczeniu budzone przez słońce wbrew swojej woli.

Rolety zamontowane przez firmę Okno Świat

Rolety wewnętrzne

Rolety wewnętrzne materiałowe nie stanowią wprawdzie zupełnej ochrony przed warunkami pogodowymi panującymi na zewnątrz, są jednak o wiele mniej skomplikowane do założenia. Ich atutem jest również możliwość dopasowania do wystroju i funkcja dekoracyjna. Są oczywiście o wiele tańsze niż te montowane na zewnątrz. Dużo częściej sprawdzają się w blokach mieszkalnych w przeciwieństwie do drugiego rodzaju zakładanego w domach jednorodzinnych. Praktyką stosowaną w tych ostatnich coraz częściej jest wybór obu rodzajów rolet. Zewnętrznych używa się wówczas głównie w czasie mrozów i upałów, a wewnętrznych przy mniej ekstremalnych warunkach pogodowych. Pozwala to również na upiększenie pomieszczenia kolorowym dodatkiem pomimo zastosowania zewnętrznej rolety.

Wybór rolet na rynku jest ogromny. Każde z nich sprawdzą się w innym rodzaju sytuacji. Mnogość wzorów i rodzajów rozwiązań pozwoli każdemu znaleźć coś dla siebie. Osoby zagubione w ogromie możliwości i nie potrafiące podjąć decyzji zawsze mogą poprosić o radę ekspertów. Producenci i pracownicy sklepów na pewno chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące zarówno tworzyw, jak i montażu.

 

Wróć do nas

Mamy nadzieję, że zamieszczone przez nas materiały przybliżyły Ci wiedzę na temat energii odnawialnej. Zapraszamy do regularnego odwiedzania
i czytania naszego bloga.