Skip to main content

Panele fotowoltaiczne w mieszkaniu w bloku - czy to możliwe?

Dodaj komentarz

Panele fotowoltaiczne są coraz popularniejsze i znaleźć można je w coraz większej ilości domów jednorodzinnych. Umożliwiają one ograniczenie kosztów energii w ekologiczny sposób. Czy możliwe jest wykorzystanie paneli również, gdy mieszka się w bloku?

Jak zamontować panele słoneczne w mieszkaniu?

Gdzie zainstalować fotowoltaikę w bloku?

Coraz więcej osób szuka informacji odnośnie do możliwości założenia instalacji fotowoltaicznej w bloku. Jest to jak najbardziej możliwe, pod warunkiem że dysponuje się balkonem. Panele bez problemu można założyć na balustradzie, podłodze balkonu, jeśli balustrada nie powoduje znaczącego zacienienia, lub na zadaszeniu balkonu, jeśli mieszka się na ostatnim piętrze.

Co trzeba zrobić by móc zainstalować panele fotowoltaiczne?

Niezbędna w tym przypadku jest zgoda spółdzielni mieszkaniowej. Wystarczy złożyć wniosek z załączonym projektem i jeśli instalacja nie będzie wpływała negatywnie na wartość części wspólnych, zgoda powinna być jedynie formalnością. Istotne jest wcześniejsze sprawdzenie, czy balkon jest nasłoneczniony przez odpowiedni czas każdego dnia, by instalacja fotowoltaiki była w ogóle opłacalna.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.